Komunikaty Duszpasterskie

26 listopada 2023

Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30., w niedzielę o 7.30. 9.30, 11.30 (dla dzieci) oraz o 15.00

• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w środę i piątek od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła we wtorek o godz. 17.30
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Katecheza ABC chrześcijaństwa w środę o godz. 17.30
• Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. w 1. Czwartek i Piątek miesiąca od 16.30
• W 1. Sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00, zakończone nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę i piątek o godz. 17.00, Wojowników Maryi i Grupy Maryi Pokoju 1. sobotę miesiąca o godz. 8.00
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45
• Spowiedź św. przed Mszą św.

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Ze względu na rozporządzenie RODO wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

  1. Dziękujemy Bogu i ludziom za wszelkie wymodlone, wypracowane i ofiarowane dobro dla naszej parafii w ostatnim tygodniu. Paniom Jadwidze i Łucji za przygotowanie świątyni.
  2. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę 9 grudnia o 17.30, kandydatów o przyjęcia 1. Komunii św. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w piątek 8 grudnia o 17.30. Obie grupy zapraszamy wspólnie z rodzicami. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych proszę o przygotowanie medalików Niepokalanej.
  3. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Ich bohaterem jest Jezus Chrystus – Zbawiciel. To z Jego powodu świętujemy. Świadomie to przeżyjmy. Na msze św. roratnie zapraszamy wszystkich, dorosłych i dzieci we wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30. Przygotujmy dzieciom lampiony, symbolizujące Pana Jezusa – Światłość świata, za którym mamy iść przez życie. Od przyszłej niedzieli można będzie nabywać pobłogosławione opłatki wigilijne oraz świece Caritas w cenie 10 i 20 zł.
  4. W tym tygodniu 1. Piątek miesiąca grudnia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30, w sobotę od godz. 8.00, zakończone nabożeństwem i mszą św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi oraz spotkaniem Grupy Modlitewnej Maryi Królowej Pokoju. Kolejna wizyta Pana Jezusa u chorych piątek 16 grudnia od godz. 9.00.
  5. W sobotę 9 grudnia po mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie Wspólnotę Różańcową i sympatyków modlitwy różańcowej (mile widziani panowie). Chcielibyśmy utworzyć grupę mężczyzn.
  6. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia w zdrowiu i bezpieczeństwie z Bożym błogosławieństwem.

ks. Grzegorz Grobelny