Komunikaty Duszpasterskie

28 maja 2023

 

Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 9.00 i 17.30., w niedzielę o 7.30. 9.30, 11.30 (dla dzieci) oraz o 15.00

• Biuro Parafii czynne w Domu Parafialnym w poniedziałek i środę od godz. 18.15 do 19.00 oraz w piątek od godz. 8.00 do 9.00, oprócz uroczystości religijnych oraz świąt kościelnych i państwowych. W czasie Odwiedzin Duszpasterskich w środę i piątek od 8. do 9.
• Nabożeństwo do św. Pawła we wtorek o godz. 17.30
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Katecheza w cyklu BAC chrześcijaństwa w środę o godz. 17.30
• Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. w 1. Czwartek i Piątek miesiąca od 16.30
• W 1. Sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 8.00, zakończone nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi
• Różaniec w intencji powołań w czwartek o godz. 17.00, Wspólnoty Żywego Różańca w środę i piątek o godz. 17.00, Wojowników Maryi i Grupy Maryi Pokoju 1. sobotę miesiąca o godz. 8.00
• Modlitwa za zmarłych w niedzielę o godz. 9.15
• Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 14.45
• Spowiedź św. przed Mszą św.

!!! Bardzo prosimy w przypadku pogrzebu kontaktować się w pierwszej kolejności z proboszczem parafii, choćby telefonicznie, który udzieli informacji i pomoże przeprowadzić formalności, nie kontaktujmy się przez pośrednictwo Zakładu Pogrzebowego, ale osobiście. Podobnie w przypadku narzeczonych planujących zawarcie sakramentu małżeństwa. Prosimy wpierw ustalać termin w parafii, a później kolejne sprawy. Rodziców zgłaszających chrzest prosimy, aby czynili to razem w Biurze Parafii, przedstawiając akt urodzenia dziecka. Na rodziców chrzestnych odpowiedzialnie wybierajmy osoby wierzące i praktykujące. Pierwszym kryterium przy wyborze nie są więzy rodzinne, ale praktykowanie wiary przez kandydatów na rodziców chrzestnych. Przy udzielaniu tego sakramentu i pozostałych nie jest istotne gdzie się jest zameldowanym, ale gdzie się faktycznie mieszka, i to decyduje o przynależności do parafii. Sakramenty przyjmujemy w swojej parafii, chyba, że istnieją poważne przeszkody, w takim przypadku za zgodą ks. proboszcza parafii zamieszkania. Prosimy nowych Parafian o zgłaszanie zamieszkania na terenie parafii, a wyjeżdżających z kraju na dłużej również o taką informację. Ze względu na rozporządzenie RODO wszelkie dokumenty w Biurze Parafii należy składać i odbierać osobiście.

  1. Dziękujemy Bogu i ludziom za wszelkie wymodlone, wypracowane i ofiarowane dobro dla naszej parafii w minionym tygodniu. Paniom Jadwidze i Łucji za przygotowanie świątyni.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dzień powszedni o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 15.00.
  3. W każdą środę o 17.30 zapraszamy na katechezę „ABC chrześcijaństwa”. Oczekujemy propozycji tematów kolejnych katechez.
  4. Ubiegłoroczne dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na Mszę św. rocznicową w niedziele 4 czerwca o godz. 11.30.
  5. Od czwartku 1 czerwca prosimy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedzielę o 15.00 w dni powszednie o 17.30.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres wielkanocny. Kto nie dopełnił go spowiedzią św. niech uczyni jak najszybciej.
  7. Inauguracja Nowenny Przed XX Leciem Diecezji w sobotę 24 czerwca o godz. 11.00, w hali byłej Łuczniczki w Bydgoszczy. Na to wydarzenie religijno-koncertowe serdecznie zaprasza ks. bp Krzysztof Włodarczyk. Obok znanych postaci polskiej piosenki gościć będziemy również słynnego restauratora Wojciecha Modesta Amaro. Chętnych do wzięcia udziału prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
  8. Apelujemy o poparcie obywatelskiego projektu ustawy Chrońmy dzieci. Podpisy poparcia można złożyć na formularzu przy drzwiach wejściowych.
  9. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia w zdrowiu i bezpieczeństwie.

ks. Grzegorz Grobelny