Pielgrzymki

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO HISZPANII i FRANCJI

28 września5 października 2022

DZIEŃ 1 MONTSERRAT

Zbiórka uczestników przed Parafią i transfer na lotnisko w Warszawie, odprawa bagażowa

o godz. 07.05 i wylot do Barcelony o godz. 09:05, przylot na lotnisko Barcelona El Prat

o godz. 12.20, odbiór bagażów i przejazd na Montserrat, gdzie znajduje się klasztor Benedyktynów będący świętym miejscem Katalończyków. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 BARCELONA

Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 ANDORA

Śniadanie i przejazd w kierunku Księstwa Andory, w Pirenejach. Zakupy po okazyjnych cenach w sklepach bezcłowych. Wśród zabytków można wymienić Casa de la Vall – kamienny dom z XVI wieku. Obecnie budynek jest siedzibą rządu Andory. Kościół Sant Vincent d’Enclar z VIII w. Przejazd do hotelu w Lourdes na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 – 5 LOURDES

Śniadanie i całodzienny pobyt w Lourdes. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej i miejsc związanych z życiem Świętej Bernadetty. Kąpiel w basenach, modlitwa w miejscu objawienia w Grocie Masabiel, Droga Krzyżowa. Wieczorna procesja ze świecami. Każdego dnia obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 6 LOURDES – TORRECIUDAD – SARAGOSSA

Śniadanie i przejazd do Sarragosy. Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej. Po drodze – przejeżdżając przez Pireneje zatrzymamy się w sanktuarium Maryjnym Torreciudad. Miejsce to związane jest również z założycielem Opus Dei – Jose Maria Escriva. Przejazd do hotelu w ok. Saragossy na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 POBYT na COSTA BRAVA – WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Po śniadaniu przejazd do jednego z kurortów i pobyt na Wybrzeżu Costa Brava,po południu czas na wypoczynek i plażowanie. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 PRZELOT POWROTNY

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Barcelonie, odprawa na lot powrotny o godz. 11.10, wylot o godz. 13.10. Przylot do Warszawy o godz. 16.15, transfer do Parafii, zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki dla grupy:
35 – 39 os.40 – 45 os.46 – 50 os.
3890 zł3790 zł3690 zł

Zapewniamy:

  • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagaż. 23 kg + bagaż podręczny 8 kg
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • Transfery Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia
  • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem wg programu
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie w TUiR „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Uniqa „Kontynenty”.
  • W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 20 zł od każdego uczestnika.

Cena nie obejmuje:

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 140 EUR/ os. ); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

  • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty